Możliwość czarteru jachtu bez uprawnień

W zeszłym roku po raz pierwszy byłem na Mazurach i od razu zakochałem się w tym regionie. Ogromne jeziora, bliskość natury i ogromna ilość możliwości spędzania wolnego czasu sprawiły, że również w tym roku postanowiłem Mazury odwiedzić. Zorganizowałem więc krótki wyjazd ze swoimi przyjaciółmi.

Wynajem jachtu bez posiadania patentu

czarter jachtu bez uprawnień na mazurachTym razem postanowiliśmy nieco inaczej spędzić czas na Mazurach. W zeszłym roku nie mieliśmy za bardzo okazji popływać jachtem, tym razem postanowiliśmy jednak to zmienić. Jednak nikt z nas nie ma patentu żeglarskiego, przez co myśleliśmy, że nie będziemy mogli samodzielnie wynająć łodzi. Jednak zainteresowaliśmy się tym tematem i okazało się, że czarter jachtu bez uprawnień na mazurach jest możliwy. Jedyne ograniczenia dotyczą samej łodzi – jej parametrów, takich jak na przykład długość kadłuba, moc silnika czy maksymalna prędkość. Zdecydowaliśmy się jednak spróbować. Zanim ruszyliśmy w rejs, musieliśmy przejść szkolenie, aby nauczyć się podstawowych zasad oraz sposobu sterowania łodzią. Na szczęście okazało się to dosyć intuicyjne. Nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy mogli wypłynąć. Wybrany przez nas jacht okazał się bardzo zwrotny, co jest ogromną zaletą mniejszych łodzi. Poszczególne kabiny były wygodne, dzięki czemu spędziliśmy urlop w komfortowych warunkach i pięknych okolicznościach przyrody.

Kilkudniowy rejs po mazurskich jeziorach był wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych. Sterowanie jachtem okazało się fascynujące, jestem pewien, że kiedyś jeszcze tego spróbuję. Możliwość zostania na takiej łodzi przez kilka dni sprawiła, że wyjazd okazał się wspaniałą przygodą. Jeszcze długo będę tęsknił za Mazurami, żeglowaniem po jeziorze oraz piękną przyrodą, która nas otaczała.