Montaż zadaszeń i świetlików z poliwęglanu

Podczas projektowania domu, często bierzemy pod uwagę zbudowanie przestrzeni, które nie będą miały bezpośredniego dostępu do światła słonecznego dzięki tradycyjnym oknom. Taka sytuacja zmusza nas do przedsięwzięcia odpowiednich kroków, które pozwolą nam w niewymagający wielu prac sposób, doprowadzić do prawidłowego oświetlenia danego pomieszczenia. Do tego celu idealnie nadaje się poliwęglan kanalikowy.

Świetliki poliwęglanowe jako źródło światła w pomieszczeniach

świetliki z poliwęglanuTechnologia montażu poliwęglanu ma swoje zalety, które można docenić podczas montowania świetlików dachowych dla nowo powstałych domów, lub przebudowywania istniejących pomieszczeń. Świetliki z poliwęglanu to lekkie konstrukcje, które składają się z płyt poliwęglanowych o dużej przepuszczalności świetlnej oraz profili aluminiowych, dzięki którym konstrukcja przybiera odpowiedni kształt i jest wystarczająco sztywna. Montaż świetlików odbywa się z zastosowaniem nowoczesnych metod, które pozwalają dostosować go do każdej przestrzeni dachowej. Z pomocą poliwęglanu możemy też w ławy sposób zbudować estetyczne zadaszenie dla drzwi wejściowych lub roślin w naszym ogrodzie. Popularne są także daszki chroniące przed deszczem, które montowane są w blokach mieszkalnych czy szeregowcach. Poliwęglan to bardzo wdzięczny materiał, pozwalający na dopasowanie go do kształtu miejsca oraz wybranie odpowiedniego poziomu przepuszczalności świetlnej materiału.

Zadaszenia poliwęglanowe to także formy bardzo dobrze komponujące się z nowoczesną architekturą domu lub budynku przedsiębiorstwa. Firmy montujące świetliki lub systemy zadaszeń mogą zaoferować wiele rodzajów daszków, które możemy wkomponować w istniejący nowoczesny dach, tworząc w ten sposób zwartą oraz niezwykle estetyczną kompozycję.