Mięso dla psów w wersji surowej

Dieta naszych czworonożnych przyjaciół jest równie ważna, jak ta nasza. Liczą się bardzo podobne zasady, tylko że w odwołaniu o dany gatunek. Oznacza to, że wspólną cechą będzie na pewno to, iż zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie żywność najmniej przetworzona. W przypadku psów będziemy mieć kilka możliwości do wyboru. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Jakie mięso dla psów w wersji surowej podawać?

surowe mięso dla psaDla psów mamy do wyboru kilka forma żywienia. Będzie to karma sklepowa, które jest dedykowana dla psów. Występuje ona w trzech wiodących rodzajach (a nawet czterech). Pierwszy z nich to karma sucha, następnie będzie to karma tak zwana morka, oraz pół wilgotna, która jest stosunkowo nowa. Ostatnimi czasy pojawiły się także specjalne zupy dla psów, będące inspiracją z kociej karmy, które jest bardzo smakowita. To, nic innego jak morka marka dla psów, które zawiera więcej dodanego bulionu w swoim składzie. Kolejnym sposobem na żywienie naszych zwierząt będzie pokarm domowy, czyli gotowany. Jest posiłek składający się z gotowanego mięsa, opcjonalnie wypełniacza (ryż, makaron) oraz warzyw i owoców. Następną formą karmienia zwierząt jest surowe mięso dla psa, czyli tak zwana dieta BARF dla psa. Jest to układnie jadłospisów wzorowanych na pokarmie, który zdobywają najbliżsi kuzyni naszego psa domowego, czyli wilki. Taki posiłek będzie najmniej przetworzony ze wszystkich i najbardziej odpowiednie dla mięsożerców, jaki niewątpliwe są psy. Składa się on zasadniczo z dwóch części. Pierwsza z nich (80 %), to mięso w formie surowej, druga natomiast (20%) to składniki pochodzenia roślinnego.

Składniki roślinne to warzywa i owoce, które muszą znaleźć się w posiłkuj naszego psiaka. Będziemy podawać je w formie zmielonej, taka jest najbardziej przyswajalna dla psa. Mięso podajemy w formie takiej, jaką nasz czworonożna kompan lubi najbardziej.