Marokańskie wzory we wnętrzach

We współczesnej modzie wnętrzarskie popularność zdobywają tzw. wzory marokańskie, a szczególnie marokańska koniczyna. Dlaczego? Urzeka ich stylistyka i doskonałe połączenie kolorów, wynikające z arabskich wpływów, które jednak doskonale pasują do europejskich wnętrz.

Marokańska koniczyna na dywanie

dywan - wzór marokańska koniczynaTrudno określić jednoznacznie, na jakich powierzchniach najczęściej pojawiają się marokańskie wzory. Dostępne są zarówno płytki, tapety jak i tekstylia. Ponieważ wzory na dużych powierzchniach mogłyby być zbyt przytłaczające, zdecydowanie lepiej jest potraktować je jako dekoracyjny akcent, który pozwoli ożywić pomieszczenie. Mogą to być np. płytki na posadzce kuchni lub w łazience, zasłony, poduszki czy dywan – wzór marokańska koniczyna sprawdza się wyjątkowo dobrze na wszystkich tych powierzchniach, choć i innym warto dać szansę. Niektóre marokańskie wzory mogą wydawać się nieco zbyt krzykliwe, jednak wspomniana koniczyna jest wzorem stosunkowo prostym. Wykorzystuje się do niej tylko dwa dowolne kolory, więc świetnie wpasowuje się do wnętrz, nie przytłacza ich, a równocześnie zwraca na siebie uwagę. Jest to szczególnie modny wzór na dywany o dłuższym włosiu, zwłaszcza wełniane. Dzięki prostemu, ale efektownemu wzorowi sprawiają one luksusowe wrażenie, które pogłębia jeszcze długie, puszyste włosie. Jest to dywan, który będzie wyglądać doskonale nie tylko w sezonie, w którym jest modny, gdyż taka stylistyka będzie się bronić przez lata i wciąż wyglądać stylowo i po prosu dobrze.

Jeśli sam dywan z marokańską koniczyną to dla nas za mało, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić inne dodatki do domu, na których również pojawia się ten wzór. Tapeta, płytki czy nawet klosz od lampy – dostępne są dziesiątki produktów w tej stylistyce, więc jest w czym wybierać.