Kupujemy zabawki terapeutyczne

Zabawki są stworzone po to, aby dziecko mogło rozwijać się na różnych płaszczyznach i nauczyć się ról, które w przyszłości przyjdzie mu odgrywać w dorosłym życiu. Trzeba jednak umiejętnie dopasować zabawki po pierwsze do przedziału wiekowego, a po drugie- indywidualnie do dziecka. Szczególnym wyzwaniem są dzieci chorujące na autyzm. One bowiem rozwijają się w zupełnie inny sposób, niż ich zdrowi rówieśnicy. 

Zabawka dla dziecka z autyzmem

terapeutyczne zabawki dla dzieci autystycznychDzieci autystyczne wymagają szczególnej troski i wsparcia w rozwoju. Są one bowiem nieprzystosowane do życia społecznego i potrzebują trochę innego sposobu na komunikacje ze światem. Rodzice i opiekunowie takich dzieci, powinni szczególna wagę przywiązywać do zabawek, które otaczają ich podopiecznego. Bardzo przydają się terapeutyczne zabawki dla dzieci autystycznych, które pomagają w rozwoju poszczególnych zmysłów. Takie zabawki opierają się przede wszystkim na prostocie. Makuchy z autyzmem nie potrafią rozpraszać uwagi i najlepsze są dla nich jak najmniej skomplikowane przedmioty. Największą popularnością cieszą się proste układanki logiczne oraz instrumenty muzyczne. Należy pamiętać, aby przed zakupem zabawek, skonsultować się z lekarzem terapeutą prowadzącym nasze dziecko. Podpowie on, co będzie najlepsze na tym etapie rozwoju, na którym właśnie znajduje się maluch. Fakt, iż wiele zabawek wspomaga terapię nie zmienia faktu, że najlepszy wpływ na chore dzieci ma wspólna zabawa z rodzicami. 

Zakup zabawek dla dzieci cierpiących na autyzm jest zupełnie innego rodzaju wyzwaniem, niż kupno zwykłych zabawek. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na prostotę przedmiotów. Na rynku można zakupić mnóstwo zabawek przeznaczonych dla chorych dzieci. Warto też skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym.