zamek

Konserwacja zamków na sprzedaż

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki to bardzo prestiżowy kierunek studiów. Trzeba wykazywać się nie tylko doskonałą znajomością sztuki, okresów w stylach, ale i wiedzą z zakresu chemii, fizyki.

Zamki na sprzedaż – jak o nie dbać?

zamekTaka osoba jest naprawdę wszechstronnie wykształcona i można być godnym podziwu dla jej wiedzy. Jednak o ile jest to praca dobrze opłacana i wybitna, tak dużo gorzej jest z warunkami pracy. Każdemu się wydaje, że to przebiega w laboratoriach, wszystko jest nadzorowane i sprawdzane. Tak naprawdę trzeba sobie radzić w skrajnie ekstremalnych warunkach. Przykładowo trzeba odrestaurować taki stary zamek na sprzedaż. Jest w nim zimno, nie ma szans na jakieś ludzkie ogrzewanie. Tak samo będzie wyglądał pałac na sprzedaż. Człowiek w kilku swetrach nie ma zbyt dużej płynności ruchów. Musi operować w obrębie kilku centymetrów. Dodatkowo może się przeziębić, spaść z wysokości itp. W końcu pałace na sprzedaż to nie tylko piękno samo w sobie, ale i mnóstwo kurzu, pleśni, grzybów. Mogą one bardzo negatywnie wpływać na nasz organizm i doprowadzić nawet do poważnych chorób. Dodatkowo praca z takimi chemikaliami też nie jest przyjemna. Ludzie chcą mieć zachwycające dworki na sprzedaż, ale nie ma kto siedzieć w żrących odczynnikach. Tak wygląda praca konserwatora, który musi radzić sobie w bardzo ekstremalnych warunkach. Tony kurzu, roztocza i chemikalia. Mimo wszystko gdy zobaczy się już odnowiony dworek na sprzedaż, rozpiera taką osobę duma. To piękne móc zachować coś dla potomności. Bo ci ludzi robią to z potrzeby serca, a nie tylko dla pieniędzy. Dla nich sztuka jest czymś więcej i nawet ciężko to określić.

Po prostu ma w sobie to coś, co daje im radość i szczęście. Dlatego choćby dla takich uczuć wato zostać konserwatorem. Nie ma nic cenniejszego niż radość z pracy.