Kiedy udajemy się do chirurga stomatologa?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że są stomatolodzy i chirurdzy stomatolodzy. Myślimy często, że mając problemy z uzębieniem każdy z nich będzie nam w stanie pomóc. Okazuje się jednak, że zakres ich specjalizacji nieco się od siebie różni i jak najbardziej powinniśmy potrafić je dostrzegać. Zatem z jakimi problemami udamy się do chirurga stomatologa?

Chirurg stomatolog – kiedy będzie potrzebny?

Chirurg stomatolog WrocławPrzede wszystkim należy zauważyć, że to właśnie chirurg stomatolog posiada większe możliwości i szerszy zakres specjalizacji. Często możemy spotkać się z sytuacją, że chirurg stomatolog wykonuje kompleksowe usługi leczenia uzębienia pacjentów. Natomiast udając się do stomatologa z przypadłością chirurgiczną zostaniemy odesłani do specjalisty. W klinikach stomatologicznych jednak wychodzi się z założenia, że faktycznie wygodniej jest dzielić się obowiązkami zgodnie ze swoimi specjalizacjami. Tak więc nie jest nam się trudno domyślić, że do chirurga stomatologa na pewno wybierzemy się w celu usunięcia zęba. Jednak nie będzie to standardowo umiejscowiony ząb. Na pewno po prześwietleniu stomatolog musi stwierdzić, że nie jest w stanie usunąć tego zęba i konieczne będzie jego chirurgiczne usunięcie. Najczęściej dzieje się tak w przypadku usuwania późno wyrastających ósemek, tak zwanych zębów mądrości. Oczywiście chirurg stomatolog zajmuje się również implantologią zębów. Nie można zapominać o tym, że umieszczanie implantów wiąże się z naprawdę skomplikowanymi i niosącymi za sobą ogromną odpowiedzialność czynnościami. W tej sprawie chirurg musi skorzystać również pomocy asystenta stomatologa. Tak najprościej będzie zdać sobie sprawę z tego, że po prostu chirurg stomatolog zajmie się każdym schorzeniem w jamie ustnej, które będzie wymagało bardziej złożonych narzędzi chirurgicznych i większej znajomości budowy szczęki. Zazwyczaj wizyta u chirurga stomatologa będzie wiązała się z zabiegiem.

Powinniśmy umieć już dostrzec różnicę pomiędzy stomatologiem, a chirurgiem tej samej dziedziny. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że są to odmienne specjalizacje, jednak niekoniecznie prawidłowo kierujemy swoimi decyzjami co do wizyt. Musimy wiedzieć, że stomatolog wykona podstawowe czynności naprawcze, a chirurg zajmie się tymi bardziej skomplikowanymi i złożonymi. 

Więcej znajdziesz na http://sky-med.com.pl