Kartridż- niezbędny element drukarki

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie dziś biura bez tak podstawowego wyposażenia jakim jest drukarka. Jest ona niezbędna w pracy każdej firmy i urzędu. Zakup samej drukarki nie stanowi obecnie większego problemu- na rynku dostępnych jest wiele modeli w atrakcyjnych cenach. Co jednak można powiedzieć o materiałach eksploatacyjnych do drukarek- tonerach?

Jaki toner do drukarki wybrać?

tonery do drukarekObecnie najczęściej stosowane są drukarki laserowe, które charakteryzują się dobrą jakością druku oraz sporą ilością stron wydrukowanych przy użyciu jednego tonera. Przyjrzyjmy się jakie tonery do drukarek laserowych są dostępne w sprzedaży i zwróćmy uwagę na ich zalety. Ogólnie rzecz ujmując możemy wyróżnić trzy grupy tonerów: oryginalne, zamienniki oraz regenerowane. Pierwszym podstawowym rodzajem są tonery oryginalne, które odznaczają się wysoką jakością druku oraz dużą wydajnością. Czynniki te stanowią niewątpliwą zaletę tego rodzaju tonerów. Wiele osób decyduje się jednak na zakup zamienników. Wynika to z faktu znacznie niższej ceny ich zakupu, w porównaniu do oryginalnych kartridżów. Warto również  przy tym podkreślić, że producenci drukarek w warunkach użytkowania sprzętu zaznaczają, że dopuszczalnym jest stosowanie zamienników tonerów i nie ma to żadnego wpływu na okres gwarancji samego sprzętu. Ostatnią grupą są tonery regenerowane, które w związku z wielokrotnym wykorzystaniem tego samego kartridża mają jeszcze niższą cenę.

Chcąc wybrać odpowiedni toner możemy zadać sobie pytanie: czy zależy mi na wysokiej jakości wydruku, czy raczej większe znaczenie ma cena zakupu kartridża? Jeśli drukarki używamy wyłącznie do druku dokumentów to warto zwrócić uwagę na tonery regenerowane i zamienniki, jeśli natomiast będziemy drukować grafiki lub fotografie to lepiej mogą sprawdzić się oryginalne tonery do drukarek.