Jakie są korzyści depilacji laserowej?

Jeśli nie jest się zadowolonym z golenia, standardowej depilacji lub woskowania w celu usunięcia niechcianych włosów, depilacja laserowa może być warta rozważenia. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Promienie wysoce skoncentrowanego światła docierają do mieszków włosowych. Pigment w mieszkach włosowych pochłania światło. To niszczy włosy.

Zalety depilacji laserowej

depilacja laserowa WrocławLasery są wykorzystywane do usuwania zbędnych włosów z twarzy, nóg, ramion, pach, linii bikini i innych obszarów. Jedną z ważnych zalet tego zabiegu jest jego precyzja. Lasery mogą selektywnie celować w ciemne, grube włosy, pozostawiając otaczającą je skórę bez uszkodzeń. Kolejnym atutem jest szybkość.. Każdy impuls lasera zajmuje ułamek sekundy i może niszczyć wiele włosów w tym samym czasie. Laser może obejmować obszar w przybliżeniu 3 centymetrów co sekundę. Małe obszary, takie jak górna warga, można wydepilować w mniej niż minutę, a duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą potrzebować do tego nawet godziny. Niezwykle istotna jest także trwałość zabiegu. Większość osób obserwuje trwałą utratę włosów po średnio trzech do siedmiu sesji. Depilacja laserowa Wrocław jest praktycznie bezbolesna. Uczucie lasera na skórze jest jak szybkie, gorące uderzenie, potem laser przemieszcza się dalej, więc nie jest bardzo bolesny. To z pewnością nieskończenie mniej bolesne niż wyrywanie włosów z cebulkami za pomocą wosku, szczególnie w wrażliwych miejscach, takich jak linia bikini.

Przed rozpoczęciem depilacji laserowej powinno skonsultować się z dermatologiem. Chociaż jest to bezpieczna metoda pozbywania się włosów, niekoniecznie jest to najlepsza opcja dla wszystkich. Czynniki takie jak część ciała, z której chce się usunąć włosy, a także cera, powinny być brane pod uwagę przed podjęciem tej decyzji.