Jaki obrus wybrać do domu?

Jedną z podstawowych ozdób każdego stołu powinien stanowić dobrze dobrany obrus. W zależności od rodzaju wnętrza i wystroju, według którego jest urządzone, istnieje kilka rodzajów tego nakrycia, które różnią się między sobą materiałem i zastosowaniem. Duży wybór wzorów i kolorów pozwala na wybranie tego jedynego, który doskonale sprawdzi się na naszym stole.

Popularne rodzaje obrusów

nowoczesne obrusyW zależności od pomieszczenia i od stojącego w nim stołu, możemy wybierać spośród kilku rodzajów obrusów. Istotną rzeczą, którą należy także brać pod uwagę, jest typ wydarzenia. Wiąże się to z tym, że zupełnie inne nakrycie będzie pasować do uroczystego obiadu niż przyjęcia w ogrodzie. Najpopularniejszym typem obrusów, z którym się spotykamy, są te wykonane z bawełny. Jest to dość uniwersalny produkt, który dobrze sprawdzi się na co dzień, jak i od święta. Dostępność w wielu barwach i wzorach pozwala na wybranie nakrycia pasującego do wystroju zarówno salonu, kuchni czy jadalni. Znanym rodzajem obrusów są również te z wiskozy, które cechują się zwiewnością i miękkością. Dobrze się piorą i szybko schną, jednak mogą ślizgać się na blacie stołu. Dla miłośników tradycjonalnych rozwiązań szczególnie polecane są obrusy koronkowe o różnych, ciekawych, ażurowych wzorach. Dodają one uroku i estetyki każdemu wnętrzu. Modnym w ostatnim czasie rozwiązaniem są również nowoczesne obrusy. Nakrycie te posiada warstwę teflonu, która chroni przed plamami i zabrudzeniami każdego typu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie i proste czyszczenie nawet najtrudniejszych do usunięcia plam, między innymi tych powstałych po winie lub kawie. Nowoczesne obrusy produkowane są w wielu barwach kolorystycznych z ciekawymi zdobieniami, które podkreślą charakter każdego wnętrza.

Wybór odpowiedniego obrusu jest ważnym elementem dekoracyjnym. Dobrze dopasowane nakrycie pozwoli na podkreślenie panującego we wnętrzu stylu. Rodzaj obrusu powinien być przede wszystkim adekwatny zarówno do rodzaju pomieszczenia, jak i do uroczystości.