Jak wygląda badanie wariografem?

Kłamstwa towarzyszą każdemu z nas codziennie. Kłamiemy, kiedy chcemy coś ukryć lub stworzyć sytuację bardziej korzystną dla siebie. Z pewnością jest to powszechne zjawisko, ale nie każdy z nas jest poddawany badaniu wariograficznemu.

Kto obsługuje wariograf?

badania wariografem warszawaŻeby rozpoznać w życiu codziennym czy ktoś kłamie czy nie, najczęściej trzeba kogoś dobrze znać i wiedzieć jak reaguje w danych sytuacjach. Są też pewne gesty, mimika twarzy czy przede wszystkim emocje, które nas zdradzają, kiedy nie mówimy prawdy. Czasem pracownicy firm są poddawani badaniu wariografem, albo prywatne osoby zlecają jego wykonanie z różnych powodów. Jednak najczęściej wariograf jest wykorzystywany przez wymiar sprawiedliwości, gdyż pomaga w prowadzeniu przesłuchań i prowadzeniu śledztwa. Jeżeli interesują nas badania wariografem Warszawa jest miastem, w którym jest ono prowadzone w kilku ośrodkach. Jego realizacją zajmują się osoby, które przeszły odpowiednie szkolenie i posiadają niezbędny certyfikat wydawany przez Instytut Badań Wariograficznych. Także osoba poddawana badaniu musi być przeszkolona i poinformowana o przebiegu badania i samej pracy wariografu. Badanie składa się z kilku etapów, gdzie specjalista zadaje badanej osobie odpowiednio skonstruowane pytania, na które trzeba odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Odczytywaniem wyników pracy wariografu, zajmuje się doświadczony poligrafer, który wie jak zinterpretować zarejestrowane emocje w kontekście konkretnych pytań. Skuteczność wariografu jest oceniana nawet na 98 procent.

Z badań wariograficznych może każdy z nas skorzystać, ponieważ są one ogólnie dostępne. Wystarczy zapłacić i umówić się na wizytę. Jednak najczęściej wariograf jest wykorzystywany przez sądy, policję i firmy, chcące sprawdzić rzetelność pracowników.