Jak przeprowadzać tłoczenie na gorąco?

W poligrafii, jak i  wielu innych dziedzinach, dwudziesty pierwszy wiek okazał się przełomowy. Z roku na rok, dokonują się ważne odkrycia, które maja swoje przełożenie na branżę. Mowa tu nie tylko o nowych możliwościach drukowania, ale też o tak zwanym tłoczeniu na gorąco.

Czym jest usługa tłoczenia na gorąco?

tłoczenie na gorącoWspółczesne techniki poligraficzne to naprawdę poziom, który daje takie pole manewru, że często znajdziemy pracujących w tym fachu artystów różnych nurtów. Jedną z ostatnio najpopularniejszych metod poligraficznych, jest tłoczenie na gorąco. To technika szeroko stosowana i znajdująca wielu amatorów. Ceni się ją zarówno za prostotę, jak i możliwość dowolnego kreowania. Właśnie z jej pomocą pomocą możemy nanosić dowolne wzory na różne powierzchnie, bo właśnie tym jest usługa tłoczenia na gorąco. Ta usługa, z angielskiego – nazywana jest hot stamping, to warte wspomnienia, gdyż te dwie nazwy są używane zamiennie. Tłoczenie może być wykonywane na powierzchniach jak: papier, tekstylia, skóra, a nawet niektóre tworzywa sztuczne. Efekty jakie się używa przy użyciu tej metody są różnorodne, od wykończeń, lamówek do przebitek i przetłoczeń. To czym tłoczenie na gorąco różni się od tłoczenia na zimno jest fakty, że przy użyciu pierwszej metody nie mamy do czynienia z warstwą kleju, lecz trwałym wzorem, powstającym w zamierzeniu na zawsze. Sztandarowym przykładem takiej usługi są różne kalendarze z logo firmy, długopisy, ubrania z wytłoczonymi wzorami, czy specjalny papier.

Z usługi tłoczenia na gorąco, korzysta coraz więcej ludzi, między innymi dlatego, że efekt jaki daje, pozostaje w dobrej proporcji do ceny, gdyż nie jest to wcale duży koszt. Mimo iż nazwa wskazuje nieco inaczej. To metoda całkowicie bezpieczna, a jej efektowność jest kluczem do kolejnych zadowolonych klientów.