Jak przechowujemy ubrania?

Najprostsza odpowiedz na tak postawione pytanie jest: w szafie. Tyle tylko, że nie jest to odpowiedz całkowicie prawdziwa i wyczerpująca. Szafa to mebel, w którym przechowujemy ubrania wówczas, kiedy nie są w stałym użyciu. Ubrania, które nosimy, zdejmujemy na krótko i chcemy mieć w pobliżu  składamy na krześle lub wieszamy na wieszaku.

Rodzaje wieszaków ubraniowych

wieszak na ubrania stojącyTo oczywiście wieszak na ubrania stojący, sprzęt wielce przydatny. Wiele miejsca nie zajmuje. Można go ustawić w każdym kącie, a zawieszone na nim ubrania nie ucierpią i nie psują widoku, jak te porozrzucane na kanapach czy krzesłach. Nadto, dzięki twórczym pomysłom producentów, wieszak może być również elementem dekoracyjnym. Najczęściej wieszaki wykonane są z drewna lub metalu. Noga zwieńczona jest u góry fantazyjną koroną z powyginanych ramion przeznaczonych również do zawieszania np. nakryć głowy. Niezależnie od tego, jak pomysłowo będzie powyginany lub pomalowany taki wieszak, będzie zaliczany do sprzętu tradycyjnego. Nowoczesność, to wieszak z wymodelowanym ramieniem przystosowanym do przechowywania ubrania typu marynarka oraz specjalną poprzeczką do zawieszania spodni. Sprzęt solidny, noga na postumencie, dającym poczucie stabilności, bez elementów dekoracyjnych ale z twardego drewna z oryginalną fakturą. Ten wieszak najlepiej lokuje się w sypialni. Na odcinku wieszaków, jest jeszcze jedna nowość: to tak wieszak-szafa bez ścian. Składa się z poprzecznego ramienia, spoczywającego na ażurowych wspornikach z obu stron, umocowanych w stabilnych „nogach”.

Na takim wieszaku możemy zawiesić większa ilość garderoby, w zależności od długości poprzecznego ramienia. Garderobę wieszamy na pojedynczych wieszakach tzw. ramiączkach. Urządzenie to jest szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie w krótkim czasie trzeba się po wielokroć przebierać, jak: pokaz mody, przedstawienie teatralne, film itp.