Izolacja natryskowa i ocieplanie budynków

Każdy z nas marzy o własnym domu, dlatego oszczędzamy przez wiele lat lub zaciągamy ogromny kredyt na realizację tego marzenia. Warto więc zadbać o to, aby budynek był dobrze ocieplony, ponieważ dzięki temu nie będzie uciekać ciepłe powietrze z jego wnętrza.

Dobrze ocieplony dom dzięki izolacji natryskowej

izolacje natryskowe ŚląskObecnie nie zastanawiamy się nad tym czym bardziej nam się opłaca ocieplić budynek. Zazwyczaj wybieramy to co polecają nam fachowcy lub materiały, które są tańsze. Jednak takie postępowanie może spowodować, że wcale nie zaoszczędzimy a jedynie zwiększymy swoje rachunki za ogrzewanie. Niektóre materiały izolacyjne takie jak wełna czy styropian nie zapewnią stu procentowej szczelności a to oznacza straty ciepła. Na rynku jest jednak dostępny materiał, dzięki któremu ocieplimy swój dom i zaoszczędzimy na rachunkach. To pianka poliuretanowa, która jest bezpieczna zarówno dla ludzi jak i zwierząt domowych. Poza tym nie powstają żadne mostki termiczne tak jak w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych. To oznacza, że nasz budynek jest dodatkowo zabezpieczony przed utratą ciepła. Zaletą pianki jest również to, że chroni ona dom przed nadmiernym przegrzaniem w upalne dni oraz to, że jest lekka, co oznacza, że nie obciąża konstrukcji budynku. Piankę nakłada się metodą natryskową, dzięki czemu czas wykonania izolacji jest krótki. Zazwyczaj ocieplenie domu jednorodzinnego zajmuje kilka godzin. Jest to szczególnie istotne dla inwestorów, którym zależy na jak najszybszym wybudowaniu domów czy mieszkań na sprzedaż. Izolacje natryskowe Śląsk to szybki i bezpieczny sposób na ocieplenie każdego budynku, nie tylko nowoczesnych domów, ale również starych kamienic czy budynków rolniczych.

Pomimo, że pianka jest nieco droższa od tradycyjnych materiałów izolacyjnych to i tak zyskuje coraz więcej zwolenników a wszystko dzięki swoim parametrom. Dodatkowo pianka jest materiałem samogasnącym co zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia w razie pożaru.