Instalacja LPG, czy na prawdę da się na tym oszczędzić?

 

Wielu właścicieli pojazdów chcąc zaoszczędzić na kosztach związanych z kupnem paliwa do swojego samochodu decyduje się na montaż instalacji LPG w swoim samochodzie, ponieważ gaz jest o ponad połowę tańszy niż benzyna czy olej napędowy.

Ile da się zaoszczędzić na instalacji LPG?

instalacje lpg RzeszówWielu osobom wydaje się, że dzięki montażu instalacji LPG, a co za tym idzie niskiemu zużyciu gazu sporo zaoszczędzi. Jednak Należy pamiętać, że dla dobra silnika a także naszego portfela zużycie LPG nie powinno być zbyt niskie. Niezależnie od rodzaju auta w każdym przypadku spalanie gazu jest o kilkanaście procent większe niż średnie spalanie benzyny. Odpowiednio skalibrowane instalacje LPG Rzeszów pod kątem oszczędzania powinny dawać spalanie na poziomie o około 20-25% wyższym niż zapotrzebowania naszego auta na benzynę. Jednak są to tylko wartości orientacyjne, ale warto wiedzieć, że samochód, który zużywa mniej gazu szybciej się popsuje. Powodem jest zbyt uboga mieszanka, która oznacza zbyt wysoką temperaturę spalania, szczególnie przy dużym obciążeniu samochodu.jest to problem występujący w przypadku tanich instalacji, które złożone są z podzespołów o niskiej wydajności. Przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo niektóre elementy instalacji nie dają sobie rady. Warto wziąć pod uwagę też wszystkie liczby. Biorąc pod uwagę koszt paliwa na 100 km oraz koszt gazu taniej wyjdzie nam to drugie i to o ponad połowę, jednak trzeba do tego doliczyć koszty instalacji, które bardzo szybko się zwrócą, szczególnie jeśli samochodu używamy bardzo często.

Eksploatacja samochodu na LPG to spore korzyści finansowe nawet jeśli wliczymy w to koszt montażu instalacji. Obecnie gaz na niektórych stacjach kosztuje dwa złote, natomiast paliwo jest o ponad 2,50 zł droższe. To oznacza, że oszczędność dzięki instalacji wynosi około 20-30% wliczając w to koszty montażu instalacji.