Hydroizolacja piwnicy specjalnym preparatem

Woda nie powinna przedostawać się do wnętrza piwnicy, ponieważ jak wiadomo, jest to dość ważne pomieszczenie w naszych domach. Tak naprawdę od tego, jak trwała jest piwnica zależy trwałość całego budynku. Hydroizolację najlepiej wykonać podczas budowy domu. Jednak Ci, którzy zdecydowali się na zakup nieruchomości powinni zastanowić się nad wykonaniem takiego zabiegu od wewnątrz.

Wewnętrzna hydroizolacja piwnicy

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzHydroizolacja nie jest szczególnie trudna do wykonania. Tak naprawdę wystarczy kupić tylko przystosowany do tego preparat. Dzięki niemu uszczelnimy betonową ścianę, zapobiegając przepuszczaniu przez nią wody. Hydroizolacja piwnicy od wewnątrz powinna być wykonywana poprzez specjalną pastę. Równo rozprowadza się ją po ścianach. Wykonana jest z podobnych preparatów, jak papa dachowa, jednak jest bezzapachowa oraz można wybrać wersje kolorystyczną. Równe rozsmarowanie pasty sprawi, że woda nie będzie miała szans na przedostanie się do środka. Nie chodzi tylko o izolowanie ściany, ale także podłogi i sufitu. Nawet jeśli rozbijemy akwarium w salonie, woda nie przesiąknie przez beton. Jest to także świetne rozwiązanie przeciwpożarowe. Preparat kupimy w sklepach z chemią budowlaną. Można go nakładać samodzielnie, ale trzeba pamiętać o jego dobrym wygładzeniu. Tym sposobem nie będziemy mieć problemu z przeciekającą do piwnicy wodą.

Są ludzie, którzy w piwnicy przechowują rzeczy spożywcze, takie jak ziemniaki, słoiki lub wina. Dzięki hydroizolacji trwałość tych produktów będzie dużo dłuższa. Zalecam użycie pasty przez osoby, które mają w piwnicy umieszczony piec od centralnego ogrzewania. Tym samym zabezpieczysz się podczas zbyt ulewnych lat, jak to było na przykład w roku dwa tysiące dwunastym. Zastanów się poważnie nad tą inwestycją.