Grafitowa dekoracja ściany

Ściany w naszych wnętrzach mają decydujące znaczenie o tym, jaki charakter przybierze dane pomieszczenie. Można je dekorować na różne sposoby, co w dzisiejszych czasach jest skrzętnie wykorzystywane. Kiedyś jedynym sposobem na dekorowanie ścian było wieszanie na nich obrazów lub luster. Na dzień dzisiejszy mamy o wiele większe pole do popisu. 

Grafitowe płytki w naszym salonie

grafitowe stegu palermoPrzeglądając zdjęcia profesjonalnie zaprojektowanych wnętrz, na pewno zwróci naszą uwagę fakt, jak bardzo ważną rolę pełnią w nich dekoracje ścian. I to nie tylko w postaci wiszących na nich obrazów czy zdjęć w ramie. Od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład kamienie we wnętrzach. Wprowadzają one do aranżacji nieco naturalne surowości, która nadaje wnętrzom niepowtarzalny klimat. Na rynku dostępnych jest sporo różnego rodzaju płytek, imitujących na przykład cegły czy kamienne mury. W tym sezonie jednymi z najmodniejszych są grafitowe stegu palermo, która najczęściej możemy spotkać w salonach. Szare płytki, przypominające kamienne, wykorzystywane są nie tylko we wnętrzach naszych domów. Można ich bowiem śmiało używać do dekorowania elewacji domów. W końcu wygląd budynku z zewnątrz ma też duże znaczenie. Płytki stegu palermo są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie ulegną one zniszczeniu nawet przy dużych opadach. A to oznacza, że w domu spokojnie możemy je myć wodą, a nawet delikatnymi płynami do czyszczenia powierzchni. 

Dekoracje ścian przybierają w dzisiejszych czasach rozmaite formy. Nie tylko wiesza się na nich różnego rodzaju obrazy czy lustra, jak to miało miejsce kiedyś, ale też zdobi się je na różne sposoby. Jednym z nich jest położenie na jednej ścianie w pomieszczeniu płytek, które imitują kamień lub cegły.