Funkcyjne wyposażenia łazienkowego

 

Wybór armatury łazienkowej wymaga dokładnego przemyślenia. Ważny jest nie tylko wygląd naszej łazienki, ale także jej funkcyjność i odporność na wilgoć. Największe wątpliwości wzbudza to, w czym będziemy się kąpać. Czy będzie to natrysk czy wanna.

Komfort kabiny prysznicowej z hydromasażem

kabina prysznicowa z hydromasażemZa kąpielą w wannie przemawia fakt wygody i relaksu, za prysznicem szybkość kąpieli. Obie te metody mają swoich zwolenników. Luksusowa kabina prysznicowa z hydromasażem łączy oba warianty, można w niej wziąć szybki prysznic, ale także zrelaksować się przy pomocy masażu wodnego. Zbawienne dla zdrowia skutki stosowania kąpieli wirowych i biczy wodnych znane są już od dawna. Producenci i dystrybutorzy kabin z hydromasażem dokładają wszelkich starań, aby klient poczuł się w swojej kabinie jak w salonie spa. Kabiny prysznicowe z masażem wodnym charakteryzują się przede wszystkim: podświetlanym, elektronicznym panelem z radiem, głośnikiem wewnętrznym oraz wentylatorem, dyszami do masażu wodnego pleców, deszczownicą oraz słuchawka prysznicowa z wężykiem. Podstawa, brodzik zbudowany jest z białego, sanitarnego akrylu, którego kształt uzależniony jest od kształtu całej kabiny, może być prostokątny, kwadratowy, półokrągły. Bardzo ważne jest, żeby brodzik posiadał antypoślizgową powłokę. Kabina może być trójboczna oraz narożna, zbudowana z wytrzymałego szkła matowego lub błyszczącego. Armatura wykonana jest zazwyczaj ze stali chromowanej. Posiada odpływ z maskownicą oraz przewód do odprowadzania wody.

Rynek skupiający armaturę łazienkową jest dość obszerny. Zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe, posiadają w swojej ofercie dziesiątki modeli kabin prysznicowych z hydromasażem. W zależności od ceny i funkcji, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.