Farby proszkowe do metalu zapewniają oszczędność

Rzeczywisty proces malowania proszkowego i utwardzania trwa zwykle od 1–3 godzin w zależności od wielkości i złożoności projektu. Ponieważ każdy projekt musi być pomalowany i utwardzony zgodnie ze specyfikacją i oddzielony od innych, projekty są rozmieszczane na podstawie daty zamówienia i terminu, aby zmaksymalizować oszczędność.

Farby proszkowe są dostępne w różnych typach

proszkowe farby do metaluZe względu na tę dynamikę zalecamy planowanie malowania proszkowego w ciągu 2-3 dni roboczych. Należy również uwzględnić czasy wysyłki i obsługi lub dostawy. Jaki rodzaj powłoki proszkowej powinieneś wybrać? Lakiery proszkowe są dostępne w czterech podstawowych typach, z których każdy oferuje inne atrybuty wydajności. Epoksydowa najlepsza ochrona przed korozją. Hybrydy zazwyczaj oferują najlepszą odporność chemiczną i na rozpuszczalniki. Poliuretan zapewnia elastyczność i twardość w przypadku części ruchomych. Podczas gdy stosujemy proszkowe farby do metalu stosunkowo łatwe jest nakładanie grubych powłok, które utwardzają się do gładkiej, pozbawionej tekstury powłoki, nie jest tak łatwe nakładanie gładkich cienkich warstw. W miarę zmniejszania się grubości błony, folia staje się coraz bardziej pomarańczowa, ze względu na wielkość cząstek i temperaturę zeszklenia (Tg) proszku. Większość powłok proszkowych ma wielkość cząstek w zakresie od 2 do 50 μ (mikronów), temperaturę mięknienia Tg około 80 ° C, temperaturę topnienia około 150 ° C i utwardza ​​się w temperaturze około 200 ° C. przez minimum 10 minut do 15 minut (dokładne temperatury i czasy mogą zależeć od grubości powlekanego przedmiotu). W przypadku takich powłok proszkowych konieczne może być nagromadzenie powłoki powyżej 50 μ (mikronów) w celu uzyskania akceptowalnie gładkiej powłoki.

Tekstura powierzchni, która jest uważana za pożądaną lub akceptowalną, zależy od produktu końcowego. Wielu producentów woli mieć pewien stopień skórki pomarańczowej, ponieważ pomaga to ukryć defekty metalowe, które wystąpiły podczas produkcji, a uzyskana powłoka jest mniej podatna na pokazywanie odcisków palców.