Etapy woskowania powłoki lakierniczej

Każdy bez wyjątku właściciel samochodu dąży do tego aby jego samochód był jak najbardziej zadbany. Zdają sobie sprawę z tego, że zależy to tylko i wyłącznie od tego jak będą o go eksploatować i w jakich warunkach oraz jak będą o niego dbać tzn myć, odtłuszczać, polerować oraz woskować i jakich będą używać kosmetyków do wcześniej wypisanych zadań.

Idealny wosk samochodowy

woski soft99 fussoLakier w auto detailingu wykorzystywany jest przede wszystkim w celach zabezpieczenia powłoki lakierniczej przed różnego rodzaju negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego np kwaśne deszcze. Równie ważnym zadaniem wosku jest poprawienie przejrzystości lakieru. Wosk wypełnia wszystkie drobne niedoskonałości powstałe na lakierze są to np bardzo małe niezbyt głębokie zarysowania powstające w wyniku normalnej codziennej eksploatacji miejskiej. Od zawsze pracuję w profesjonalnym warsztacie zajmującym się polerowaniem samochodów i jeśli ktoś chciałby zdecydować się na nałożenie warstwy wosku na swój samochód z czystym sumieniem mogę polecić woski soft99 fusso są to w pełni profesjonalne syntetyczne kosmetyki samochodowe. Zanim zaczniemy woskować lakier przy pomocy tych kosmetyków musimy porządnie odtłuścić oraz oczyścić lakier. Następnie nakładamy wosk bardzo równymi warstwami. Ostatnim krokiem jest dokładne wypolerowanie wcześniej nałożonej i wtartej warstwy wosku. Najlepiej będzie w tym celu użyć polerki elektrycznej z wymiennymi wkładkami polerskimi o różnych stopniach gradacji. Dlatego jeśli nie posiadamy takiego urządzenia najlepiej oddać samochód w ręce profesjonalisty. Ręcznie będzie nam bardzo trudno uzyskać efekt podobny jak przy wcześniej wspomnianym urządzeniu.

Etap polerowania należy przeprowadzić bardzo ostrożnie przy użyciu wielu wymiennych gąbek polerskich. Etap ten wymaga dużej wprawy oraz doświadczenia. Dlatego jeśli zdecydujemy się na wypolerowanie naszego lakieru lepiej oddajmy go w ręce profesjonalisty, który zrobi to bez obaw o uszkodzenie lakieru.