Dziadek zasługuje na najlepszy prezent

Udało mi się poznać tylko jednego dziadka. Jestem z nim bardzo związana uczuciowo i emocjonalnie – mieszkamy razem praktycznie od zawsze. Razem z rodzicami przeprowadziłam się do dziadka, gdy miałam niespełna rok. Dlatego dziadek zawsze był dla mnie kimś niezwykle bliskim. Kimś, kto zawsze miał dla mnie czas, kimś, z kim zawsze mogłam porozmawiać czy się pożalić i poszukać pociechy. Bardzo kocham mojego dziadka. Dlatego prezent dla niego musi być prezentem idealnym.

Najlepszy prezent dla dziadka

prezent na dzień dziadkaZawsze mam problem z zakupem prezentu dla dziadka. Zdecydowanie nie dlatego, że dziadek jest osobą problematyczną i bardzo wybrzydza. Po prawdzie dziadek cieszy się ze wszystkiego. Naprawdę ze wszystkiego. Jednak ja zawsze chcę, by ten prezent, który daję dziadkowi był prezentem idealnym. Takim, który mu się przyda, z którego będzie się cieszył przez naprawdę długi czas. Dlatego prezent na dzień dziadka to coś, co często niemalże spędza mi sen z powiek. Może odzywa się mój wewnętrzny perfekcjonizm, jednak nic nie jestem w stanie na to poradzić. Mogę jedynie szukać tego jedynego prezentu, który okaże się tym najlepszym. Na szczęście w XXI wieku to zadanie, które jest bardzo łatwe, mimo wszystko. Zwłaszcza, jeżeli zna się gusta osoby, którą chce się uszczęśliwić. A ja swojego dziadka znam idealnie. Dlatego choć się stresuję, przeszukuję Internet całymi godzinami i nigdy nie mogę się tak od razu zdecydować – to zawsze w końcu wybieram. A dziadek jest naprawdę bardzo szczęśliwy.

Nie jest łatwo uszczęśliwić prezentem drugiego człowieka. Ale uśmiech na twarzy dziadka, gdy ogląda prezent, który mu ofiarowałam – wynagradza mi naprawdę wszystko. Bo te dziadkowe uśmiech, radość i wzruszenie są warte każdego wyrzeczenia i każdych nerwów przy szukaniu prezentu.