Dysza owalna, stożkowa wypłukująca i przebijająca

Zdarza się, że dochodzi do zapchania rur kanalizacyjnych. Na szczęście istnieją metody szybkiego czyszczenia kanalizacji. Wykorzystuje się tutaj specjalne dysze ciśnieniowe. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do ciśnieniowego przepychania kanalizacji.

Urządzenia do czyszczenia i udrażniania kanalizacji

dysze ciśnienioweJest wiele różnych rodzajów dysz ciśnieniowych. Warto wspomnieć np. o dyszach owalnych. Są to dysze, które zapewniają doskonały efekt nie tylko ciągu, ale przede wszystkim czyszczenia. Dysze owalne służą głównie do czyszczenia kanałów o mniejszych średnicach wewnętrznych. Najlepiej czyścić nimi kanały długie oraz mocno zanieczyszczone. Wśród zanieczyszczeń znajduje się przede wszystkim szlam, który wpływa negatywnie na jakość wody. Wymiary dysz owalnych są różne. Należy dobrać odpowiednią średnicę przed zakupem dyszy. Oprócz tego trzeba znać rozmiar śruby strumieniowej. Przyda się też wiedza na temat potrzebnej ilości otworów w dyszy ciśnieniowej. Takie dysze ciśnieniowe mogą być przystosowane do różnego zakresu stosowania. Chodzi tutaj o konkretny rozmiar podawany w mm. Często stosowane są też dysze stożkowe wypłukujące. Jak sama nazwa wskazuje, te dysze służą głównie do wypłukiwania różnych zanieczyszczeń z kanalizacji. Bez wątpienia są to dysze uniwersalne. Jeśli chodzi o podstawowe czyszczenie kanalizacji, to dysze stożkowe wypłukujące sprawdzą się tutaj znakomicie. Normalne osady oraz szlam zostaną wypłukane przez ciśnienie nadawane właśnie przez ten rodzaj dysz.

Cechą charakterystyczną dysz stożkowych wypłukujących jest bardzo silny strumień tylny. Są też dysze przebijające. Ich zadaniem jest udrażnianie rur, przebijanie zatorów, które w nich powstają. Dysze przebijające przyczyniają się do powstania aż czterech strumieni, które są skierowane do przodu. Zapewniają one dobre efekty czyszczenia.