Dobre wkłady do apteczki

Kiedy się skaleczymy podczas krojenia warzyw nożem, to pierwszą czynnością jaką robimy jest sięgnięcie po apteczkę pierwszej pomocy, gdyż znajdują się w niej wszystkie niezbędne produkty medyczne, którymi można opatrzyć każdą ranę. 

Co musi zawierać dobra apteczka? 

wkład do apteczki din 13157W domu każdy z nas posiada apteczkę, albo przynajmniej niektóre jej elementy, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie nam potrzebna. W zakładzie pracy i samochodzie, musi się znajdować na stanie, ponieważ jest odgórnie narzucony wymóg. Jednak nie ma już mowy o tym, co powinno się w apteczce znaleźć i tutaj obowiązani mają wolną rękę. Można kupić najtańszą apteczkę w formie plastikowego pudełka, w którym znajduje się dosłowni kilka artykułów. Ale można też zainwestować około sześćdziesiąt złotych w dobry wkład do apteczki din 13157, który posiada komplet niezbędnych artykułów medycznych. Przede wszystkim znajdziemy w nim zestaw jednorazowych plastrów w różnych rozmiarach, opatrunki jałowe, gazy, czy bandaże elastyczne do opatrywania ran. Żeby możliwe było zabezpieczenie rany, konieczne jest jej odkażenie. W domowych warunkach użylibyśmy wody utlenionej, ale w apteczkach lepszym rozwiązaniem są jednorazowe chusteczki nasączone płynem do dezynfekcji. Wkłady din 13157 posiadają chustę flizelinową oraz chustę trójkątną do zabezpieczenia złamanych kończyn. Przydadzą się też nożyczki i jednorazowe rękawiczki, ponieważ opatrywanie obcej osoby niesie ze sobą pewne ryzyko. Oczywiście wkład zawiera także jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania. 

Zanim nowy pracownik rozpocznie pracę w firmie, odbywa konieczne szkolenie z pierwszej pomocy i bezpieczeństwie. Musi wiedzieć gdzie się znajduje apteczka i jak z niej korzystać w razie potrzeby. Im bogatszy wkład, tym lepiej dla pracowników.