Dobra opieka nad osobą starszą

 

Mój dziadek ma prawie dziewięćdziesiąt lat. Niestety ostatnio miał udar i nie czuje się po nim zbyt dobrze. Stwierdziliśmy, że postaramy się żeby jakoś podnieść standard jego życia. Po udarze bardzo ważna jest rehabilitacja i szukaliśmy dla dziadka takiego miejsca.

Dziadek przyjęty do domu opieki

opieka nad osobami starszymi na terenie BydgoszczyChodziło nam o to żeby była możliwa rehabilitacja a do tego żeby dziadek był jednak pod stałą opieką lekarską. Jednak jest to bardzo krótki czas po udarze i dlatego tak bardzo się o niego baliśmy. Szukałam w internecie miejsc gdzie dziadek by mógł pójść. Sprawdzałam jak wygląda opieka nad osobami starszymi na terenie Bydgoszczy właśnie. Okazało się, że jest kilka takich miejsc. Jednak jedno spodobało mi się najbardziej. Był to ośrodek, w którym było rzeczywiście bardzo ładnie. I z tego co zdążyłam przeczytać było tam wielu rehabilitantów, którzy to właśnie zajmowali się osobami po udarach. Dla nas najważniejsze było to żeby dziadek miał codzienną rehabilitację. Bo podobno dobra rehabilitacja po udarze może dużo zmienić. Pokoje w tym domu opieki były bardzo ładne. W każdym pokoju były dwa łózka specjalne dla osób starszych. Była też przystosowana dla osób starszych łazienka. Także codzienna toaleta nie powinna być problemem. W tym domu opieki pracują też najlepsi specjaliści. Także dla dziadka było to dobre miejsca. Na szczęście okazało się, że jest tam wolne miejsce i że dziadek może zostać tam przyjęty zaraz po szpitalu. To była bardzo dobra informacja bo baliśmy się, ze trzeba będzie długo czekać na przyjęcie.

A jednak czas jeśli chodzi o rehabilitację przy udarze jest dosyć istotny. Dziadek miał w tym ośrodku bardzo dobre warunki. I sami widzieliśmy, że po rehabilitacji czuł się dużo lepiej i zaczynał być coraz bardziej sprawny.