Dlaczego warto odwiedzić starówkę w Toruniu

Istnieją takie miejsca, które przynajmniej raz w życiu należałoby odwiedzić. Jeśli jesteśmy Polakami, to choć raz powinniśmy wykąpać się w polskim morzu, pojechać w polskie góry oraz zwiedzić wszystkie szerzej znane miasta, niezależnie od tego z jakiego powodu są one rozpoznawalne.

Niewiele miejsc ma taki klimat, jak toruńska starówka

starówka w toruniuJednym z miejsc, które powinno się zobaczyć przed śmiercią jest z całą pewnością Toruń. Mało kto nie słyszał o tym pięknym mieście położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Głownie należy jednak skupić się na tym, co znajduje się w samym centrum tego miasta. Bardzo wielu turystów jest zgodnych co do jednej rzeczy – starówka w Toruniu należy do najpiękniejszych, jakie tylko w życiu mieli okazję widzieć. Oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać, ale nie zdarzyło mi się jeszcze spotkać nikogo, kto zwiedziłby Toruń i stwierdził, że jest to miasto brzydkie, lub też niegodne zwiedzania. Raczej czym częściej ktoś tam przejeżdża, tym bardziej ma ochotę wrócić w kolejne wakacje. Starówka Torunia ma jeszcze jedną zaletę, o której wspominają zarówno turyści krajowi jak i zagraniczni – klimat. Czuć autentycznie, że miasto to nie tylko jest stare, ale i ma bardzo ciekawą i wartą zgłębienia historie. Mało kto nie słyszał historii o krzywej wieży, czy też wielu innych z których słynie Toruń. Będąc na starówce nie można oczywiście zapomnieć o tym, by skosztować legendarnego piernika z tego miasta. Jest to jedna z rzeczy, których sława zdążyła się już roznieść po całym kraju. Bez powodu coś takiego z pewnością by się nie stało.

Generalnie wiele jest miast i miejsc, które warto w Polsce odwiedzić. Jeśli jednak robimy sobie ranking priorytetów, to Toruń powinien stać na nim wysoko. Jest to naprawdę wyjątkowe miasto, które ciężko jest zapomnieć tuż po wyjeździe.