Czyszczenie separatora w restauracji

 

Moja restauracja na wrocławskim rynku otwarta była od dość niedawna, jednak zyskała już dość dobrą renomę. Dlatego nie chciałem zamykać jej choćby i na jeden dzień – nie dość że wywołałoby to straty, to dodatkowo ludzie poszliby do konkurencji, a to już jest po prostu zły biznes. Jednak coś musiałem wymyślić, gdyż mój separator do tłuszczu wymagał już generalnego oczyszczenia.

Separator tłuszczu we wrocławskiej restauracji

czyszczenie separatorów wrocławJako restaurator jestem zobligowany do posiadania separatora tłuszczu. Jest to urządzenie, które dzięki swojej budowie może oddzielić drobinki tłuszczu z wody, po czym przechowuje je w swoim wnętrzu. Chroni w ten sposób kanalizację przed osadzaniem się tłuszczu w rurach, co przedłuża jej życie oraz chroni w pewnym stopniu środowisko. Jako że nie chciałem zamykać restauracji, to musiałem wynająć specjalną brygadę, która zgodziła się zrobić to po godzinach pracy. Przyjechali specjalnym wozem i od razu było widać, że odwiedzają mnie specjaliści. Spytali mnie o położenie separatora, po czym odłączyli dopływ wody i zabrali się do jego demontażu. Myślałem, że próbują mi go wynieść, ale tylko chcieli usunąć zalegający w nim tłuszcz – w końcu zamówiłem najlepsze czyszczenie separatorów Wrocław ma do zaoferowania. Powiedzieli, że zabiorą tłuszcz do utylizacji, po czym wyssali go przy pomocy maszyny zamontowanej na ich samochodzie. Pod koniec użyli wody pod wysokim ciśnieniem żeby dokładnie oczyścić separator, a na końcu podłączyli go z powrotem do systemu wody, który na powrót włączyli.

Całość procesu nie zajęła zbyt długo – nim się obejrzałem, panowie już odjeżdżali w stronę zachodzącego słońca. Cieszyłem się, że już po wszystkim, zamknąłem więc restaurację i wróciłem do domu. Jutrzejszego dnia przekonałem się, że separator znów działa bez zarzutu – nie musiałem więc już niczym martwić.