Auto

Czy kupować auto?

Większości z nas przydałby się samochód. Mowa tutaj nie o tym, że jest on absolutnie konieczny i że bez auta nie bylibyśmy w stanie funkcjonować, ale o tym, że pewne dziedziny naszego życia byłyby znacznie ułatwione, gdybyśmy tylko mieli swój własny czterokołowy pojazd.

Czy warto jest kupować samochód?

AutoOczywiście to, czy go zakupimy zależy głównie od stanu naszego portfela. Wiadomo, że osoby mieszkające w olbrzymich rezydencjach, gdzie tabliczka z numerem domu zawiera ich nazwisko, dumnie wypisane złotymi literami, stać będzie na znacznie lepsze i znacznie więcej samochodów niż osoby, które żyją w niedużych mieszkankach w bloku. Rzecz jasna, nie ma sensu generalizowanie i są wśród nas ludzie, którzy pomimo niewielkich mieszkań, mają na koncie bardzo dużo pieniędzy, jednak wolą nie wydawać je na niepotrzebne ich zdaniem rzeczy, takie jak pojazdy, związane z nimi ramki do tablic rejestracyjnych czy też wszelkie usługi, które regularnie trzeba opłacać, jeśli tylko jest się właścicielem samochodu. Chyba dla nikogo nie będzie również zaskoczeniem stwierdzenie, że są wśród nas osoby, które bardzo chciałyby mieć własny samochód, samo patrzenie na elementy aut znajomych, takie jak nawet ramka tablicy rejestracyjnej, budzi w nich zazdrość i smutek. Niestety, całkiem duży wydatek, z którym trzeba się liczyć, kupując samochód, ciągle będzie poza ich zasięgiem. Pół żartem pół serio wspominają tylko znajomym, że póki co jedyną częścią auta, na jaką mogą sobie pozwolić będzie ramka do tablicy rejestracyjnej. Prawda jest taka, że nie wszystkich na wszystko stać, a wręcz nikogo na wszystko nie stać. Jeżeli bardzo zależy nam na posiadaniu samochodu, być może warto rozejrzeć się za używanymi modelami, a jeżeli upatrzyliśmy sobie jakieś nowiutkie autko, które dopiero co zjechało z taśmy produkcyjnej, zawsze mamy możliwość zakupu go na raty bądź zaciągnięcia kredytu w banku.

Auto wtedy dostaniemy od ręki, jednak należy bezwzględnie liczyć się z koniecznością płacenia bankowi comiesięcznych rat przez naprawdę długi czas.