Co się kryje za pracami kontrolno-pomiarowymi?

Pamiętam, że mój wujek był zawsze człowiekiem, któremu trudno było usiedzieć w jednym miejscu. Lubił robić wszystko, byleby go nie posadzili za biurkiem. Pamiętam go, gdy był kierowcą, jeszcze wtedy młody, potem się ożenił i został elektrykiem. Szło mu naprawdę nieźle i widziałam, że dobrze się czuje, w tym co robi.

Szkolenia na pomiary i kontrolę instalacji elektrycznych

prace kontrolno pomiaroweJednak sytuacja ekonomiczna wujka i cioci spowodowała, że musiał on wyjechać za granicę. Do zwykłej fizycznej pracy, bo nie znał języka, by pracować w swoim fachu. Po jakimś czasie jednak wrócił i powiedział, że ma zamiar zdobyć kwalifikacje na prace kontrolno-pomiarowe. Ani ciocia, ani ja, nie miałyśmy pojęcia, o czym on mówi. Zaczął opowiadać, że tak naprawdę dopiero jako elektryk czuł się dobrze, i chciałaby zdobywać kwalifikacje w tym zawodzie. Mógłby zrobić kurs, na który stać go bez żadnego problemu i zdobywać dalsze doświadczenie w tym zawodzie. Szkolenie na prace kontrolno pomiarowe urządzeń i instalacji elektrycznych i tak trzeba zakończyć egzaminem. Potem dostaje świadectwo kwalifikacyjne i może zajmować się obsługą, remontem, konserwacją i montażem instalacji zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Powiedział, że ma już tu załatwioną pracę w zawodzie i gdy tylko znów będzie „blisko z prądem” – jak to ujął, weźmie się za kurs. Ciocia była szczęśliwa i dumna. Ja również cieszyłam się, że wujek zdobędzie nowe uprawnienia do pracy z instalacją elektryczną.

Zawsze to jedna mądra osoba więcej w rodzinie – tak sobie do niego żartowałam. Cieszy mnie zawsze, gdy widzę, jak ludzie inwestują we własny rozwój osobisty i zawodowy. Nie ma nic, co by mniej traciło na wartości niż taka wiedza. Warto zdobywać ją jak najszybciej, bo z wiekiem przychodzi ona trudniej. Taka jest kolej rzeczy.