Chemia niemiecka czyli Deutsche Chemie

Ogólne przekonanie o lepszej jakości produktów szeroko rozumianych jako chemia niemiecka nie zostało nigdy dobrze opisane. W skład przecież takiego pojęcia wchodzi bardzo wiele produktów, różnych producentów. Jednak często jest to dobra reklama dla sprzedawanego towaru. Wyższa sprzedaż pozwala na obniżenie kosztów i rozwój takiego segmentu sprzedaży. Niemieckie produkty, nie tylko z chemii są wciąż uważana na świecie za lepsze i wartościowsze.

Czy warto zapłacić więcej za produkty chemiczne z Niemiec?

chemia niemieckaKażdy zastanawiał się pewnie, czy warto zapłacić więcej, tylko dlatego, że produkt pochodzi z Niemiec? Popularne stało się w wielu polskich miastach otwieranie sklepów po szyldem „Chemia z Niemiec”. Produkty są zazwyczaj droższe niż ich odpowiedniki produkowane w Polsce. Mimo że, dany produkt jest sprzedawany przez tego samego producenta, w niemal takim samym opakowaniu. Do takich produktów można zaliczyć proszki do prania, żele, płyny do płukania itd. Przekonanie o wyższej jakości produktów chemii niemieckiej wystarcza do lepszej sprzedaży i zysku takich sklepów.  Istnieje przekonanie, że środki te mają w swoim składzie więcej substancji chemicznych, popularnie określanych jako środki powierzchniowo czynne. W tym wypadku wykorzystuje się po prostu reklamę szeptaną, dzięki której towary tego rodzaju wygrywają z odpowiednikami produkowanym na lokalny rynek. Chemia niemiecka ma być wydajniejsza i bardziej skuteczna, a przecież każdy zgodziłby się zapłacić trochę więcej za produkt dużo lepszej jakości.

Może warto spróbować, czy rzeczywiście chemia sprzedawana pod swoistą marką „chemia niemiecka” jest tak dobrej jakości, jak wieść gminna niesie. Mimo wyższej ceny można dostać towar w pewnym sensie oryginalny. Dlatego czasem warto wydać więcej, bo w tej cenie otrzymujemy jakość.