Cechy charakterystyczne wybranych systemów ogrzewania

W poniższym tekście, chciałbym podzielić się kilkoma wskazówkami, które dotyczą instalacji w budynku, a właściwie to etapu, w którym powinniśmy zdecydować się na wybór określonego systemu ogrzewania, klimatyzacji lub wentylacji. Propozycji na rynku jest naprawdę wiele i wszystkie niezwykle interesujące i ciekawe, natomiast teraz z perspektywy czasu, mogę przekazać nabyte doświadczenie – odnośnie mojego wyboru.

Różnice pomiędzy piecem wodnym a piecem nadmuchowym

piec nadmuchowy w atrakcyjnej cenieJak wspomniałem, wybór systemów zasilających w energię cieplną, lub świeże powietrze – jest olbrzymi. Kilka lat temu, stałem przed decyzją wyboru takiego systemu i byłem zdecydowany kupić klasyczny piec gazowy, jednak po dłuższej konsultacji z fachowcami, zwrócono moją uwagę na system nadmuchowy, który znacząco różni się od standardowych pieców podgrzewających wodę, rozprowadzaną za pośrednictwem kaloryferów. W tym jednak przypadku, zostały całkowicie wyeliminowane grzejniki, oraz instalacje rozprowadzające ciepłą wodę. Zamiast tego, ogrzewanie w domu następuje dzięki napełnieniu go – ciepłym powietrzem. Przekonany o walorach tego rozwiązania, zakupiłem piec nadmuchowy w atrakcyjnej cenie i dzisiaj mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Rachunki za energię, w porównaniu do moich sąsiadów, korzystających z klasycznych pieców, są ponad trzydzieści procent mniejsze. Poza tym dzięki systemowi sterowania i odpowiednim wentylatorom, ciepłe powietrze jest natychmiast rozprowadzane po całym domu, inaczej jak w przypadku pieców wodnych, gdzie należało czekać na odpowiednie podgrzanie wody.

Dodatkowo, piec nie tylko zapewnia niesamowity komfort podczas mroźnych zimowych dni, ale również podczas letnich upałów. Dzieje się tak, dzięki specjalnym filtrom jonizacyjnym oraz lampom UV, które zamieniają piece nadmuchowe w klimatyzatory, oraz układy wentylacyjne, podczas gdy klasyczne rozwiązania, służą tylko do ogrzewania pomieszczeń.