Biostymulatory dla większych plonów

Nie każdy z nas popiera używane w rolnictwie środki do ochrony roślin oraz nawozy. Wiele osób stawia na uprawy w stu procentach ekologiczne, gdzie nie wykorzystuje się takich wspomagaczy, a stawia się jedynie na to co zrodzi sama natura.

Wspomaganie uprawy roślin

biostymulatoryJednak warto zaznaczyć, że nowoczesne nawozy oraz dodatki dla roślin nie są niebezpieczne dla człowieka. Taki mit zrodził się kilkanaście lat temu, kiedy faktycznie rolnicy korzystali z różnych chemicznych wspomagaczy, które odkładały się w roślinach i nie miały dobrego wpływu na smak roślin oraz na zdrowie. Dzisiaj wszystkie środki ochrony roślin, nawozy oraz biostymulatory są zupełnie bezpieczne, nie zanieczyszczają środowiska, ani nie wpływają na smak zebranych plonów. Biostymulatory to wspomagacze dodawane do nawozów po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich skuteczność. Jest to wynalazek dosyć młody, ale już doceniono jego wpływ na rozwój współczesnego rolnictwa. Znacznie ułatwiają opryskiwanie roślin, sprawiają, że woda stosowania do uprawy jest mniej twarda, pomaga substancjom odżywczym przedostać się do wnętrza roślin, a jednocześnie zatrzymuje substancje nieodpowiednie. Dzięki temu wszystkiemu, ostatecznie plony są znacznie wyższe i zdrowsze. Kiedy na roślinach mimo wszystko pojawią się szkodniki lub rośliny chwastowe, biostymulator pomaga walczyć z tym problemem. Wydaje się, że zakup biostymulatora to dodatkowe koszty dla rolnika.

W ostatecznym rozrachunku używanie tego środka pomaga jednak znacznie obniżyć koszty ochrony roślin oraz koszty nawożenia. Dzieje się tak dlatego, że środek wspomagający uskutecznia działanie pozostałych przez co można używać ich w mniejszej ilości oraz rzadziej. Nie mają one żadnego wpływu na środowisko naturalne, a to bardzo istotne.