Automatyczne podlewanie działek i ogrodu

Instalowanie nawodnienia w ogrodzie, jest konieczne, kiedy dysponujemy znaczną jego powierzchnią. System taki, podlewa rośliny i drzewa automatycznie, bez naszej ingerencji. Nie musimy się martwić o to, że trawa zostanie wypalona przez słońce a drzewa i rośliny zwiędną niepodlewane przez jakiś czas.

Nawadnianie i zestawy do zraszania automatycznego

Na rynku możautomatyczne nawadnianieemy znaleźć, gotowe zestawy nawadniające, które są instalowane w ogrodach, uprawach czy plantacjach. Należą do nich, instalacje do podlewania oraz zraszania. Składają się one z dysz, głowic, rur, które musimy rozmieścić w ogrodzie czy plantacji a następnie zasilić bieżącą wodą. Należy przy tym pamiętać, że droga wody do urządzeń powinna być jak najkrótsza, ponieważ w przeciwnym wypadku ciśnienie w instalacji obniża się. Kupując automatyczne nawadnianie, mamy do wyboru instalacje fontann czy zraszaczy. Możemy ustawić je w konkretnym miejscu, a dzięki ruchomym głowicom, podlewają one obszar dookoła ich. Gdy prowadzimy plantację np. truskawek, możemy zastosować tak zwane mikronawodnienia. Automatyczne nawodnienia, możemy zainstalować sami w oparciu o dołączoną instrukcję, lub zlecić ta prace fachowcom. Instalacje automatycznych systemów, możemy przeprowadzić również w szklarniach lub sadach. Instalacją kieruje sterownik, który zarządza włączeniami zraszaczy oraz ich pracą. Możemy ustawiać dowolnie czas i zakres jego pracy.

Instalacja automatycznych systemów nawodnienia, jest niezbędna, kiedy dysponujemy dużym obszarem ogrodu, trawnika czy plantacji owoców i warzyw. Zapewnia stały dostęp roślinom do wody i dba o ich wzrost, bez konieczności ręcznego podlewania przez człowieka. Znajdzie tez zastosowanie, na boiskach do piłki nożnej oraz miejskich parkach oraz skwerach.