części do auta citroen

Autobiznes – części do aut

 

Powiadali, że bez matury daleko nie zajdę. Potem słyszałem, że studia w kraju ma każdy, tylko za różną cenę. W międzyczasie moi rodzice, lekarze, powtarzali mi żebym w życiu robił to co naprawdę lubię, ale w domyśle miałem iść na studia medyczne. Ja jednak zawsze marzyłem o czymś innym. Od dzieciństwa uwielbiałem samochody. Najlepiej gdy mogłem je rozkładać na części. To auta, a nie ludzi chciałem widzieć w kawałkach.

Citroen na części

części do aut citroenGdy byłem mały, wystawiłem pod domem mały stragan. Sprzedawałem tam różne rzeczy. Oczywiście rzeczy, które znalazłem w swoim pokoju. Zaczynałem od lemoniady, potem były moje dinozaury i resoraki, ale w końcu spodobały mi się też rzeczy, które znajdowałem na strychu. Pewnego cudownego, słonecznego dnia, nie zapomnę tego do końca życia, dostałem takie manto od ojca, że odechciało mi się handlu na lata. Gdy ojciec wrócił z pracy, zobaczył mój mały straganik, a obok niego wielki szyld: „Części do aut citroen„. Dobiegł wtedy szybko do mojej „lady”, zaczął na mnie krzyczeć i wnosić wszystko z powrotem do domu. Nie rozumiałem o co chodzi, bo przecież pozwalał mi wystawiać rzeczy znalezione na strychu. Zapomniał jednak o jednym. Ostatnio byłem chory, więc nic nie wystawiałem, a ojciec akurat naprawiał swojego Citroena. Rozłożył go prawie całego na części, bo postanowił go odrestaurować praktycznie całkowicie, gdy już nadarzyła się okazja.

Części zaniósł na strych, bo garaż był zajęty przez auto mamy. Nie zorientowałem się i ja, że sprzedałem jego znaczek, nadkole, kierownicę… Ojciec był zrozpaczony. Okazało się, że sprzedałem zbyt dużo części by je odkupić lub znaleźć w innym miejscu. Po nałożeniu mi półrocznego szlabanu, ojciec poszedł ze mną na warsztat, rozkręcił resztę samochodu i kazał mi zarobić na sprzedanych częściach.