pojemniki na psie odchody

Akcja informacyjna „posprzątaj po swoim pupilu”

Uwielbiamy zwierzęta. Pieski duże i małe, kotki puszyste i te mniej. Kochamy je i tylko ludzie bez serca i kręgosłupa moralnego robią im krzywdę. W naszym mieście od pewnego czasu można dostrzec plakaty na temat akcji, która ma na celu informowanie i propagowanie sprzątania po swoim pupilu.

Pojemniki na psie odchody są w większości miast

pojemniki na psie odchodyJeżeli chcemy, aby żyło nam się lepiej musimy zacząć sami od siebie. Chcemy czystych ulic, by podczas spaceru z ukochanym, czy dzieckiem nie musieć skakać jak małpka by ominąć „miny”, które zastawili na nas właściciele czworonogów nie sprzątając po nich. A wykonane z metalu pojemniki na psie odchody są już w większości polskich miast. Oczywiście, jest to inwestycja dość kosztowna, jednak bardzo opłacalna. My również ruszamy w teren z naszą akcją informacyjną „posprzątaj po swoim pupilu”. Jej zadaniem będzie zwrócenie uwagi właścicieli psów podczas naszych spacerów, że kosze metalowe stoją tuż obok i nie gryzą, można wrzucić do nich nieczystości. Rozdawać także będziemy broszury informacyjne, w których zawarty będzie spis chorób, jakie są przenoszone przez bakterie zawarte w kale. Ponadto nasi wolontariusze, szczególnie w okolicach, gdzie stoją kosze uliczne będą stać i rozdawać rolki worków foliowych, oraz po dziesięć sztuk papierowych do wyczyszczenia odchodów.

Ponadto, jeżeli administracja osiedla pozwoli, myślimy o zorganizowaniu ekologicznego pikniku, na który będzie możliwość zabrania swoich pupili. My ze swojej strony postaramy się o to, by zapewnić dla zwierząt miseczki z wodą i jedzeniem a także darmowe konsultacje weterynaryjne.