Agregat dostarczający prąd o napięciu 230 V

 

Czasami pojawiają się takie sytuacje, w których dochodzi do przerw w dostawie prądu. Żaden warsztat, zakład przemysłowy nie może sobie na to pozwolić, dlatego kupują one agregaty prądotwórcze. Jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia, dzięki którym można przez jakiś czas korzystać z prądu.

Agregaty i urządzenia dodatkowe tj. konwertery

cichy agregat prądotwórczy jednofazowyNapięcie prądu emitowanego przez agregat prądotwórczy jednofazowy wynosi 230 V. Jest to takie same napięcie, jakie służy do zasilania urządzeń, z których na co dzień korzystamy w gospodarstwie domowym. Taki agregat przyda się z pewnością w garażu. Istnieją odbiorniki, które są szczególnie czułe na jakość prądu elektrycznego. Dlatego jeśli zamierzamy zasilać agregatem jednofazowym takie urządzenia jak telewizory LCD, laptopy czy inne, powinniśmy zainwestować również w inwerter, AVR albo specjalny cyklokonwerter. Dobrym urządzeniem jest cichy agregat prądotwórczy jednofazowy, który zasila odbiorniki niewymagające wysokiej jakości prądu elektrycznego. W ten sposób mogą być zasilane bez problemu różne elektronarzędzia. Dobrze jest wybierać agregaty, które nie tylko mają małą wagę, ale też charakteryzują się cichą pracą. Napięcie wyjściowe w takich agregatach jest odpowiednio stabilizowane. Praca agregatu prądotwórczego powinna być jak najbardziej ekonomiczna. Jest to najlepszy rodzaj zabezpieczenia na wypadek braku ciągłości dostawy prądu elektrycznego. Taki agregat przyda się również w gospodarstwie domowym.

Wtedy trzeba jednak pamiętać o wyżej wymienionych urządzeniach dodatkowych. Zazwyczaj agregaty prądotwórcze jednofazowe znanych i cenionych marek kosztują około kilka tysięcy złotych. Na takie agregaty udzielana jest jednak kilkuletnia gwarancja. Tego typu urządzenie powinno znaleźć się w każdym warsztacie czy też w przydomowym garażu.