Agama w dobrym terrarium

Początkujący hodowcy agamy chcą bardzo często zastanawiają się, czy terrarium ma być plastikowe, czy szklane. Postawiłbym raczej na tą drugą opcję, z kilku ważnych względów. Pamiętajmy, że w terrarium trzeba zastosować odpowiednią temperaturę, co w połączeniu z plastikiem nie byłoby pozytywne. Trzeba myśleć o tym, aby agama czuła się bardzo dobrze w miejscu, w którym jest przechowywana.

Jakie terrarium do hodowli agamy?

terrarium dla agamyTemat tak naprawdę nie jest skomplikowany. Najlepsze jest terrarium szklane, ze względu na to, że nie emituje żadnych zapachów po włączeniu dogrzewania. Terrarium dla agamy powinno być przejrzyste, jednak na jego ściankach warto narysować flamastrem kropki lub niewielkie kreseczki. Wszystko po to, aby zwierzak wiedział, gdzie jego terrarium się kończy. Nie uszkodzi sobie głowy przy nagłym skoku do przodu. Terrarium dla agamy ze szkła umożliwia swobodne podłączenie maty grzewczej lub kabla grzewczego. Tutaj należy dodać, że ogrzewanie za pomocą maty dajemy zawsze przy którejś ścianie, najlepiej przy mniejszej, bocznej. Terrarium ze szkła ma taką zaletę, że jego ściany nie nagrzewają się tak, jak plastik. Dlatego jeśli agama brodata poczuje, że jest jej za gorąco, będzie mogła podejść bliżej chłodnej ściany. Sama dla siebie wybierze miejsce, w którym ma dobre warunki do życia. Na pewno będzie to dla Ciebie sygnał, że powinieneś zmniejszyć ogrzewanie lub oddalić matę.

Takie rozwiązania w hodowli są bardzo dobrze. Aby móc je w pełni zaadaptować należy skorzystać z akwarium szklanego. Kupisz je w wielu miejscach. Nie musi być nowe, ponieważ używane są tak samo dobre. Ważne, by nie było nieszczelności, ponieważ wtedy będziesz miał problem z utrzymaniem dostatecznej wilgotności. Pamiętaj, że wilgotność i temperatura to najważniejsze czynniki.